Všichni to dobře znáte. Ponoříte se pod vodu s kamerou, kterou jste si nastavili na suchu a pak jen litujete toho, že nemáte jedinou možnost jak vaše záběry dále ovlivnit. Vlastně jen mačkáte spoušť a občas přiložíte barevný filtr na objektiv.

Díky programu, který vyvinulo GoPro a QR kódům, které jsem zoptimalizoval pro veškeré podmínky při natáčení pod vodou - nyní můžete vše změnit jen umístěním karty s QR kódy před objektiv kamery - ty pak nastaví veškeré parametry dle vašich požadavků jako je třeba: vyvážení bílé, úhel záběru, rozlišení, kompenzaci expozice, nebo jednoduše upravit jakýkoliv parametr, který si budete přát.

Kódy se dají použít s kamerami GoPro Hero Black 7, 8, 9, 10, 11, 12. Jen je potřeba si uvědomit, že každá kamera má trochu jiné funkce a možnosti. Například - nemohu na GoPro 7 natáčet v rozlišení 5,3 K při 60 fps když to ta kamera neumí. Můžete ovládat kompletní nastavení dané kamery, ale pouze s jejími možnostmi.

QR kódy jsou na plastových kartičkách svázaných do tvaru vějíře - aby se daly dobře ovládat i v rukavicích. Karty mají velikost 16 x 11 cm a na šestnácti oboustranných listech je zhruba 60 QR kódů. Na každé stránce dva kódy.

Kódy jsou určené pro začátečníky i pro pokročilé kameramany. 

Začátečníci jistě ocení QR kódy kde jsou celková nastavení kamery pro základní situace jako je třeba denní ponor s barevným filtrem, denní ponor bez filtru, noční ponor, makro atd...

Pokročilí si pak mohou použít jednotlivá konkrétní nastavení přesně podle potřeby...

Program pro ovládání QR kódů v kameře si můžete stáhnout níže.

Cena QR kódů pro GoPro pod vodu - 1 440 Kč bez DPH 21% (1 740 Kč včetně DPH 21%) + poštovné

Kódy lze objednat zde nebo na - www.edive.cz

Návod k instalaci programu do kamery:

Stáhněte si soubor firmwaru GoPro podle typu vaší kamery do počítače.

Rozbalte zip. a soubor UPDATE přeneste na kartu microSD.

Kartu vložte do kamery a zapněte ji. Aktualizace se spustí automaticky.

Kamera zapípá a několikrát se vypne a zapne. Zaškrtnutí na obrazovce vám dá vědět, kdy je hotovo.

Pak už jen zamiřte objektiv vašeho GoPro na QR kód a nechte kameru, aby jej automaticky naskenovala a upravila parametry dle vašich potřeb.

Po případné aktualizaci vaší kamery je nutná opětovná instalace firmwaru do přístroje.

GoPro Hero Black 12

GoPro Hero Black 11

GoPro Hero Black 10

GoPro Hero Black 9

GoPro Hero Black 8

GoPro Hero Black 7